Останні новини
 

Новини

16.12.2012
Незвичайна екскурсія до надзвичайного об’єкту!

В переддень Дня Збройних Сил України юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді побували на навчально-пізнавальній екскурсії у закарпатських рятувальників. Метою цієї екскурсії було ознайомлення юннатів із роботою рятувальної служби в Закарпатті.
[ детальніше ]

08.12.2012
Тренінг «Психологія лідера» пройшов у ЗОЕНЦ

21 листопада 2012 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розпочався тренінг ”Психологія лідера”. Проводять цей тренінг кваліфіковані психологи-консультанти в методі позитивної психотерапії медико-психологічного центру ”Здоров?я народу” Фурсова Сніжана – автор тренінгів та розвиваючих освітніх програм для підлітків, молоді, жінок, починаючих бізнесменів, менеджерів і Головнич Оксана – педагог-тренер.
[ детальніше ]

02.12.2012
Осіння сесія у ВЗБШ

22 – 27 жовтня ц.р. у м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, проводилася осіння сесія у Всеукраїнській заочній біологічній школі з метою підтримки обдарованої молоді, надання поглибленої біологічної освіти, розвитку творчого потенціалу та самореалізації творчої особистості.
[ детальніше ]

 

Випадкові фото

 

читати всі новини

12.10.2012         

Вітаємо учасників Всеукраїнського фестивалю „Україна – сад”!

3-5 жовтня 2012 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (м. Київ) вже вдруге було проведено Всеукраїнський фестиваль „Україна – сад”, який мав на меті відродження садівництва в Україні, підвищення ефективності роботи на шкільних навчально-дослідних ділянках з садівництва, підготовку школярів до активної професійної самореалізації та підвищення рівня трудового виховання учнівської молоді. Закарпатську область на фестивалі представляли: Бабич Марина – вихованка Хустської районної станції юних натуралістів, Ілько Іван – вихованець Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і Бабич Дмитро – учень Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.


Цьогорічний фестиваль зібрав учасників з 13 регіонів України. Під час урочистого відкриття фестивалю з вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Володимир Валентинович Вербицький, заступник директора Тетяна Анатоліївна Вербицька, завідувач науково-дослідною лабораторією садівництва та виноградарства НЕНЦ Петро Олександрович Мазур.

В другій половині дня відбулась виставка-презентація досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю, на якій учасники представили результати дослідницької роботи юннатів нашого краю, продемонстрували плоди своєї праці.

Учасники фестивалю взяли активну участь у Всеукраїнській трудовій акції „День саду”, власноруч висадивши алею плодових дерев на території НЕНЦ.

На другий день фахівцями у галузі садівництва було проведено наступні майстер-класи для учасників фестивалю: „Сучасні технології вирощування полуниць” (Мовенко О.В., керівник гуртка Тростянецького будинку дитячої та юнацької творчості Сумської області) та „Вегетативне розмноження плодових культур” (Мазур П.О., завідувач науково-дослідною лабораторією садівництва та виноградарства НЕНЦ).

Важливою частиною фестивалю стала презентація науково-дослідних та експериментальних робіт учасників. Приємно відмітити, що юннати Закарпаття гідно представили свої роботи. А саме, Бабич Марина, вихованка гуртка „Юні садівники” Хустської райСЮН, виборола ІІІ місце з роботою „Інтенсивна технологія вирощування клонових підщеп яблуні”, Ілько Іван, вихованець Тячівського районного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, представив дослідницьку роботу на тему „Сорти винограду та особливості їх вирощування в умовах Тячівського району Закарпатської області”, Бабич Дмитро, учень Перечинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, представив роботу „Стеблова нематода суниці в умовах Перечинського району”. Всі учасники нагороджені грамотами НЕНЦ та призами – посадковим матеріалом від агрофірми „Сонце Сад”.

Для педагогів – керівників делегацій відбулися Симиренківські читання на тему „Дослідницька робота з садівництва в творчих учнівських об’єднаннях” з метою поширення передового педагогічного досвіду. Перед присутніми з доповідями виступили науковці ботанічного саду імені Гришка, відділу вірусології інституту садівництва Національної академії аграрних наук, інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук; учасники читань мали змогу обмінятися досвідом роботи в галузі садівництва і обговорити проблеми трудового виховання підростаючого покоління.

В рамках фестивалю відбувся також святковий ярмарок „Щедрість українського саду”, під час якого учасники фестивалю і гості свята мали змогу поповнити власні колекції плодово-ягідних культур та обмінятися досвідом з їх вирощування.

Відповідно рішення журі за презентацію виставки досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю гран-прі отримав Грушківський НВК Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, І місце – Кочерезький НВК Павлоградського району Дніпропетровської області. Делегація Закарпатської області посіла почесне ІІІ місце. Всі команди-учасниці було нагороджено цінними призами і підпискою на журнал „Сонце Сад”.

Як зауважив Петро Мазур, голова журі фестивалю, не легко в наш час зацікавити дитину вирощувати сад. Тому особливу подяку хочеться висловити педагогам, які власним прикладом прищеплюють своїм вихованцям любов до праці і батьківської землі, навчають оберігати та примножувати красу рідного краю.

Закарпаття має всі можливості, щоб відроджувати, розвивати садівництво та виноградарство. Нашому краю, як і усій країні, потрібні фахівці, які б здійснювали розширення та планомірне відтворення садів. А нам, педагогам, потрібно розширювати мережу гуртків даного профілю, щоб виховати молодих спеціалістів, які зможуть займатись цією справою, адже у нас є усі шанси відвоювати не тільки український, а й європейський ринок.

Ольга Величканич,
методист відділу біології та дослідницько-експериментальної роботи ЗОЕНЦ

читати всі новини