Останні новини
 

Новини

16.12.2012
Незвичайна екскурсія до надзвичайного об’єкту!

В переддень Дня Збройних Сил України юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді побували на навчально-пізнавальній екскурсії у закарпатських рятувальників. Метою цієї екскурсії було ознайомлення юннатів із роботою рятувальної служби в Закарпатті.
[ детальніше ]

08.12.2012
Тренінг «Психологія лідера» пройшов у ЗОЕНЦ

21 листопада 2012 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розпочався тренінг ”Психологія лідера”. Проводять цей тренінг кваліфіковані психологи-консультанти в методі позитивної психотерапії медико-психологічного центру ”Здоров?я народу” Фурсова Сніжана – автор тренінгів та розвиваючих освітніх програм для підлітків, молоді, жінок, починаючих бізнесменів, менеджерів і Головнич Оксана – педагог-тренер.
[ детальніше ]

02.12.2012
Осіння сесія у ВЗБШ

22 – 27 жовтня ц.р. у м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, проводилася осіння сесія у Всеукраїнській заочній біологічній школі з метою підтримки обдарованої молоді, надання поглибленої біологічної освіти, розвитку творчого потенціалу та самореалізації творчої особистості.
[ детальніше ]

 

Випадкові фото

 

читати всі новини

04.06.2012         

Відбувся зліт юннатів Закарпаття «Золотий нарцис»

Кожного року юні натуралісти Закарпаття збираються на традиційний зліт юннатів «Золотий нарцис», який щорічно проходить у Хустській філії поблизу однієї з перлин Закарпаття – знаменитої Долині нарцисів. Ця невеличка ділянка в заплаві р. Хустець є унікальним ботанічним об’єктом Карпатського біосферного заповідника, в якому охороняється один з останніх в Європі рівнинних осередків нарцису вузьколистого.Десятий ювілейний зліт юннатів “Золотий нарцис” зібрав на свято понад дві сотні юних природолюбів з усіх районів Закарпаття, а також гостей – педагогів та учнів із інших областей.
Кожна з команд у складі 8 юннатів та керівника представляла свій район, позашкільний еколого-натуралістичний центр чи станцію юних натуралістів не лише привітанням, а й оформленою виставкою робіт юннатів, в якій розкривала зміст і форми природоохоронної, дослідницької роботи за навчальний рік.

Виставка приємно вразила гостей і усіх учасників зльоту роботами декоративно-прикладного мистецтва юннатів, рефератами, малюнками, плакатами на природоохоронну, дослідницьку тематику.Усі учасники зльоту мали можливість оглянути флору заповідника, почути цікаві розповіді юннатів-екскурсоводів гуртківців Хустської станції юних натуралістів про історію Долини, її рослинний та тваринний світ, інші рідкісні квіти, занесені до Червоної книги України.

Зліт відкрив директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Олександр Геревич. Учасників зльоту вітали заступник голови Хустської райдержадміністрації М.М. Попович, начальник управління освіти, релігії та у справах національних меншин Хустської міської ради В.В. Мочарник, голова президії обласного Товариства охорони природи Т.О. Бауман, науковий співробітник Карпатського біосферного заповідника Б.Й. Годованець.

Після привітань та презентації команд, розпочалися конкурсні змагання юннатів, які проводились на майданчиках: “Чарівний світ природи України”, “Флора рідного краю”, “Юннат-ерудит”, “Дивовижний світ тварин”.

А юннати-художники насолоджувались “дотиком” до природи, для них було організовано пленер. Учасники зльоту не лише насолоджувалися красотою та ароматом нарцисів, вони обмінялись досвідом роботи, показали кращі свої роботи на виставці, а також позмагалися в конкурсах, показали змістовні знання з біології, екології, природознавства, охорони навколишнього природного середовища, обізнаність з проблемами довкілля та шляхами їх вирішення.

За результатами конкурсів команди зайняли такі місця:
І місце – «Зелений гомін» ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Хуст
ІІ місце – «Екошанс» Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. Рахівського р-ну
ІІ місце – «Еколог» Плосківська ЗОШ І-ІІІ ст. Свалявського р-ну.
ІІІ місце – «Доброта» Т-Реметівська ЗОШ І-ІІІ ст. Перечинського р-ну
ІІІ місце – «Дивосвіт» ЗОЕНЦ м. Ужгород.

Переможцями конкурсу юних художників-анімалістів стали наступні учасники:
І місце – Тодерюк Андрій, учень 9 класу Лужанської ЗОШ І-ІІІ ст. Рахівського р-ну
ІІ місце – Лиманюк Анастасія, учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Хуст.
ІІІ місце – Ілько Ніколетта, учениця 8 класу Середнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Ужгородського р-ну.

За наслідками перегонів переможці конкурсів нагороджені грамотами Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками – науково-популярною природничою літературою.

Олександр ГЕРЕВИЧ, директор ЗОЕНЦ, заслужений працівник освіти
Надія МАЛЬЦЕВА, спеціаліст першої категорії інформаційно – методичного відділу ЗОЕНЦ

читати всі новини