Останні новини
 

Новини

16.12.2012
Незвичайна екскурсія до надзвичайного об’єкту!

В переддень Дня Збройних Сил України юннати Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді побували на навчально-пізнавальній екскурсії у закарпатських рятувальників. Метою цієї екскурсії було ознайомлення юннатів із роботою рятувальної служби в Закарпатті.
[ детальніше ]

08.12.2012
Тренінг «Психологія лідера» пройшов у ЗОЕНЦ

21 листопада 2012 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді розпочався тренінг ”Психологія лідера”. Проводять цей тренінг кваліфіковані психологи-консультанти в методі позитивної психотерапії медико-психологічного центру ”Здоров?я народу” Фурсова Сніжана – автор тренінгів та розвиваючих освітніх програм для підлітків, молоді, жінок, починаючих бізнесменів, менеджерів і Головнич Оксана – педагог-тренер.
[ детальніше ]

02.12.2012
Осіння сесія у ВЗБШ

22 – 27 жовтня ц.р. у м. Києві, Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, проводилася осіння сесія у Всеукраїнській заочній біологічній школі з метою підтримки обдарованої молоді, надання поглибленої біологічної освіти, розвитку творчого потенціалу та самореалізації творчої особистості.
[ детальніше ]

 

Випадкові фото

На мурах старого замку

Ойкос біля Географічного центру Європи

 

читати всі новини

04.06.2012         

День охорони навколишнього середовища в ЗОЕНЦ

Сьогодні, 5 червня – всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято було засновано Генеральною асамблеєю ООН у 1972 році.


Ще в 70-х роках минулого століття 1972р. Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який буде проводитись з метою поглиблення суспільного усвідомлення необхідності зберігати і покращувати довкілля. Обрання цієї дати обґрунтовано тим, що саме в цей день відкрилася Конференція ООН із проблем навколишнього середовища (Стокгольм, 1972), за результатами якої створено Програму ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП). На конференції були присутні повноважні представники 113 держав світу, у тому числі й Радянського Союзу. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. Звернення підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища. "Або ж ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", – так було поставлене питання в цьому зверненні.

З того часу, щороку, 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища.

Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті, і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Навколишнє середовище – це і наша квартира, дім, двір, вулиця, кожен куточок населеного пункту, в якому ми живемо.

Тому, з такої прекрасної нагоди, в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, вже традиційно, 5 червня відбувся масово-виховний захід присвячений Всесвітньому дню захисту навколишнього природного середовища.

Свято зібрало гуртківців з багатьох шкіл міста.

Вступним привітальним словом свято розпочав директор ЗОЕНЦ Олександр Геревич. Розповідаючи про важливість збереження всього живого на землі, про наслідки бездумної діяльності людини він процитував вислів великого Леонардо Да Вінчі: „Коли ви опускаєте руку в річку, то ви чіпаєте "минуле" для тих, хто вище за течією, і "майбутнє", для тих, хто знаходиться нижче за течією”. Дійсно, вода, якої ви торкаєтеся, вже текла вище за течією в минулому і буде текти нижче в майбутньому. І тому дуже важливо зберегти чистоту природи для „майбутнього” – для наших дітей, для наступних поколінь.

Далі, вихованці гуртка „Любителі зеленої архітектури” зробили невеличкий екскурс в історію відзначення цієї дати за допомогою мультимедійної презентації, підготовленої завідувачем відділу екології та природоохоронної роботи Оленою Вікторівною Небоженко

Наступним був виступ юнната гуртка „Юні садівники” Юрія Вашковича на тему: „Мінерали Закарпаття”. Цікава розповідь супроводжувалася показом колекції мінералів, зібраної під час навчально-польової практики „Орнітолог” та еколого - краєзнавчого наметового табору-експедиції „Ойкос”.

І продовжився захід екологічною естафетою.

Діти взяли участь у таких етапах її програми:
1 етап: „Візитівка”
2 етап: „Склади прислів’я”
3 етап: „Зелений крокодил”
4 етап: „У світі тварин”
5 етап: „Голоси тварин”
6 етап: „Розчисти водойму”
7 етап: „Шифрограма”
8 етап: „Пазл”
9 етап: „Конкурс малюнків на природоохоронну тематику”

Переможці були нагороджені бурхливими оплесками та грамотами ЗОЕНЦ.

О. Булина,
методист відділу екології та природоохоронної роботи

читати всі новини